خواص گوشت شترمرغ را ندانید، باخته اید

سلام

شترمرغ
گوشت قرمزی که خاصیتهای گوشت قرمز را دارد اما ضررهایش را ندارد

خواص گوشت شتر مرغ برای داشتن تناسب اندام و سلامت جسمی مورد توجه است زنان باردار و ورزشکاران برای تقویت جسمی باید از گوشت شتر مرغ استفاده کنند و از فواید بیشمار این گوشت بهره ببرند. گوشت شتر مرغ در گروه گوشت های قرمز طبقه بندی می شود البته با خواصی بسیار بیشتر و مضراتی بسیار کمتر، گوشت شتر مرغ از ارزش غذایی بسیار بالایی برخوردار است، طوری که می توان گفت یکی از کم چرب ترین و سالم ترین نمونه های گوشت قرمز در دسترس است. نکته جالب توجه در مورد گوشت شتر مرغ این است که کالری، کلسترول و چربی آن حتی از گوشت مرغ و بوقلمون هم پایین تر است.
ترکیبات گوشت شتر مرغ : میزان چربی، کالری و کلسترول آن کم و غنی از ویتامین های ب۱، ب۲،C،A و منیزیم و روی است، ران و سینه بخش های اصلی گوشت شتر مرغ را تشکیل می دهد. مهم ترین مزیت بهداشتی گوشت شتر مرغ آن است که در مقایسه با گوشت گاو هیچگونه بیماری انگلی را به انسان منتقل نمی کند. گوشت شتر مرغ مزاجی گرم و خشک دارد و مصلح آن سرکه است، فاکتور مهم دیگری که در این گوشت پیدا می شود، ویتامین E است که یکی از موثر ترین آنتی اکسیدان های طبیعی است.
خواص و فواید گوشت شتر مرغ :
گوشت شتر مرغ برای کاهش وزن کم بودن چربی بین ماهیچه ای گوشت شتر مرغ یکی از خواص مهم آن به شمار می رود لذا مصرف متعادل آن برای افرادی که به دنبال کاهش وزن هستند یا از بیماری قلبی عروقی رنج می برند مفید است. رفع افسردگی و لخته شدن خون این گوشت به دلیل دارا بودن اسید چرب و غیراشباع امگا ۳ تاثیر مفیدی در جلوگیری از لخته شدن خون و افسردگی دارد. درمان کم خونی با گوشت شتر مرغ همچنین گوشت شترمرغ، آهن مناسبی را برای افراد کم خون و زنان باردار فراهم می کند. میزان آهن این گوشت تقریبا به اندازه گوشت گاو و بسیار بیشتر از گوشت مرغ است. گوشت شترمرغ با عالی ترین نوع گوشت گوساله یعنی فیله قابل مقایسه است و اغلب به صورت کبابی و استیک استفاده می شود. در این روش طبخ، باید گوشت را در درجه حرارت ملایم قهوه ای کرد.


سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی این گوشت دارای مواد معدی ضروری مانند روی، منیزیم و و یتامین های B1 ، B2 و نیاسین است. به دلیل خواص رژیمی و ترکیبات شیمیایی مناسب گوشت شتر مرغ، این گوشت به ورزشکاران به خصوص افرادی که دارای فعالیت طولانی مدت هستند و افرادی که تازه بیماری شان بهبود یافته و همچنین جوانان توصیه می شود. رفع خواب گرفتگی، مصرف گوشت شتر مرغ به افرادی که دچار اضافه وزن هستند، برای فلج، سستی و خواب رفتن اعضا، درد مفاصل، سیاتیک، نقرس ، استسقا و بیماری ها سرد رحمی مفید است. گوشت شتر مرغ کاهش فشار خون و بیماری قلبی استفاده از اسید چرب امگا۳ تاثیرات مفیدی در کاهش بیماری های قلبی و عروقی داشته و برای رشد و نمو موثر است. به نظر می رسد که این اسید چرب در مقایسه با اسید چرب غیر اشباع امگا ۶ تاثیرات مفیدی در جلوگیری از لخته شدن دارد اکثر جیره های غذایی افراد از لحاظ اسید هاس چرب امگا ۳ کمبود دارند. از طرف دیگر میزان کم سدیم در گوشت شتر مرغ، استفاده از آن را برای افرادی که دچار فشار خون بالا هستند، ممکن می سازد. با توجه به اینکه تهیه گوشت مرغوب شتر مرغ دشوار است، پیشنهاد می کنیم از مراکز عرضه معتبر خرید کنید و قبل از پخت با پیاز، سیر و ادویه های دلخواه برای مرینیت کردن آن استفاده کنید.

[huge_it_slider id=”2″]

درباره‌ی Gooshtwich

حافظ قلم شاه جهان مقسم رزق است از بهر معیشت مکن اندیشه باطل

دیدگاهتان را بنویسید